Konak Böcek İLaçlama

İlaçlama; belli bir bölgeyi böceklerden, diğer zararlı canlılardan arındırmak yahut o bölgede var olan mikropları ve virüsleri temizlemek için kullanılan bir yöntemdir. Yaşam alanlarımızda; işte, okulda, açık alanlarda, evlerimizde rastladığımız böceklere karşı önlemler almamıza rağmen yinede böceklere rastlamışsak yapılacak ilk şey böcek ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Böceklere karşı ev ortamlarımızda yapacağımız evlerimizi temiz tutmak ve besin maddelerini açıkta bırakmamaktır. Böcekler küçük yapıları ile her türlü yere kolayca girip çıkabilme ve az bir besin ile beslenebilme olanağına sahip oldukları için yaşam alanlarındaki kırıntılar ile bile hayatlarını idame edebilirler. Sık sık üreyerek kurtulması zor bir hale gelir. Bu sebeple böceklerden kurtulmak için en güvenli ve garanti yol böcek ilaçlama yaptırmaktır. Böcek ilaçlama kapalı alanlarda yapıldığı gibi tarla, bahçe gibi geniş alanlarda da uygulanır.  Böcek ilaçlama yaparken uygulanılan yöntemler zamanla gelişmiş ve değişmiştir.  İlaçlama yöntemlerini söyle sıralayabiliriz;
–          Sprey ilaçlama 1)kokulu sprey ilaçlama 2) kokusuz sprey ilaçlama
–           Jel ilaçlama
–          Fare istasyonları
İlaçlama çeşitleri ve uygulamaları karşılaştığımız haşere türüne ve alana göre değişim gösterir. Her bir canlıya göre farklı uygulamalar kullanıldığında ilaçlamadan beklenilen verim alınır. Böylelikle böcek sorununuzdan kurtulursunuz. Yaşam alanlarımız bize özel alanlardır ve bu alanlarda rahat etmek isteriz. Kimse yaşadığı alanlarda korktuğu, tiksindiği bir canlı ile karşılaşmak istemez. Doğanın bir parçası olan hayvanlar türlü sebeplerle insan yaşam alanına girebilirler. Hayvanlar insanlarla iç içe yaşayamazlar. Diğer canlıların zararlı yönlerinden dolayı insanların kendilerini korunaklı bir alanda tutmaları gerekir. Böcekler, kemirgenler, sürüngenler gibi insan sağlığına zarar veren canlılar genellikle besin ihtiyaçlarını karşılamak için insan yaşam alanlarına şehirlere gelirler. Böcekler küçük dayanaklı yapıları ile her türlü köşe bucak alana girip besinlerimize ortak olabilirler küçük kırıntılar onların ihtiyaçlarına yettikleri için ev, okul, iş yeri park gibi alanlarda çok fazla görülür. Besin kaynaklarımıza ortak olmaları üstlerinde bulundurdukları virüs ve mikropları bize geçirme anlamına gelir. Bu sebeple besinlerimizi korunaklı alanlarda saklamalıyız.
Konak Böcek İlaçlama firmamız 7/24 böcek ilaçlama hizmeti vermektedir. Deneyimli ekibi, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile ilaçlama ihtiyacı duyan herkesin yardımcısı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir