Kocaeli Böcek İlaçlama

Gebze, Gölcük ve İzmit gibi nüfusu yoğun olan ilçelere sahip olan Kocaeli ilaçlama hizmetlerinin en sık yapıldığı alanların başında geldiği gibi haşere mücadelesi nedeniyle yaşanan olumsuz durumlara da bu ilde sıklıkla rastlanmaktadır. Ülkemizin en kalabalık ve gelişmiş illerinin başında gelen Kocaeli böcek ilaçlama uygulamalarının yoğun olarak yapıldığı bir kent olmasının yanı sıra yapılan işlemler nedeniyle maddi zararların ve sağlıksal soruınların bu ilde çok fazla görülmesi, ilaçlama firmaları konusundaki duyarlılığın artmasını sağlamıştır. Kalitesiz haşere ilaçları, amatör elemanlar, ilaçlama teknolojileri ile uyum göstermeyen ekipmanlar ve duyarsız yöneticilerin bir araya gelmesiyle oluşturan sahte ilaçlama firmaları, Kocaeli ilinde; halk sağlığını tehdit etmekle birlikte, çevre sağlığına da zarar vermektedir.

Özellikle pire ve fare ile hamam böceklerinin yılın her mevsiminde; gerek sağlıksal ve yaşam kalitesi gerekse maddi açıdan büyük sorunlar yarattığı Kocaeli ilaçlama işlemlerinin bu zararlı canlılar başta olmak üzere tüm haşere ve kemirgenlere karşı yapılabildiği bir kenttir. Fabrika, bina, alışveriş merkezleri gibi alanların yanı sıra; sera, bahçe ve diğer tarım alanları için de ciddi risk içeren haşerelerden kurtulmanın tek ve en etkili yolu haşere ilaçlama yaptırmaktır. Bu amaçla böcek ilaçlama hizmeti alan bireyler, sahte firmalar ile karşılaşmaları durumunda, ne haşere sorununa karşı bir çözüm bulabilmekte ne de oluşan maddi zararları şirketten temin edebilmektedir. Korsan şekilde hizmet veren ve Sağlık bakanlığı onayına haiz bulunmayan Kocaeli böcek ilaçlama firmalarından hizmet almamak son derece önemlidir.

Kocaeli haşere ilaçlama firmalarından; bu ildeki kapalı ya da açık alandaki haşere ve kemirgen sorunu için hizmet alırken, birincil olarak dikkat edilmesi gereken madde, firmanın sağlık bakanlığı onayı bulunmasıdır. Bakanlık tarafından onaylı olmayan ve basit ilaçlar ile uygulama yapan ilaçlama şirketleri ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebileceği gibi zehirlenmeye dahi yol açabilecektir. İlaçlama teknolojileri ve haşere ile mücadele yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmayan Kocaeli ilaçlama servislerinden yardım almak; solunum yolu rahatsızlıkları ile deri alerjilerini beraberinde getirebileceği gibi kullanılan ağır kimyasallar nedeniyle uzun vadede kanser gibi hastalıklara da neden olabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir