İzmir Yenişakran İlaçlama

İzmir’in önemli ilçeleri arasında yer alan Aliağa’nın semtlerinden biri olan Yenişakran böcek ilaçlama uygulamalarının; genellikle yaz aylarında ve açık alanlar için yapıldığı bir alandır. Zehirli haşereler ile parazitlerin sık görüldüğü Yenişakran ilaçlama şirketleri tarafından da yoğun olarak uygulama yapılan Aliağa ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bu semtte, danaburnu, güve ve yaprak biti gibi haşereler ile mücadele için de gerek sıvı ilaçlar gerekse koruyucu özelliğe sahip olan ilaçlar kullanarak uygulama yapan Aliağa böcek ilaçlama şirketleri; hem bu semtteki çevre sağlığını korumakta, hem de ürünlere zarar gelmesini engelleyerek oluşabilecek maddi hasarların önüne geçmektedir.

Yenişakran Böcek İlaçlama

Tarımsal faaliyetlerin yanı sıra sanayinin de özellikle son yıllarda gelişmeye başladığı Aliağa ilçesinde, özellikle yaz aylarında; pire, tahtakurusu ve kene gibi haşereler ile tarla faresi gibi kemirgen türleri büyük alanlarda ciddi problemlere neden olmaktadır. Bu nedenle iş yeri, bina gibi alanlar için de böcek ilaçlama uygulamaları bu ilçede sıklıkla yapılmaktadır. Aliağa’nın kalabalık semtleri arasında yer alan Yenişakran böcek ilaçlama uygulamaları nedeniyle yaşanan olumsuz etkilenme durumlarının da sık yaşandığı bir beldedir. Bu nedenle Yenişakran beldesinde haşere ilaçlama yardımı alırken dikkatli olunmalı ve Sağlık Bakanlığı onayına sahip olmayan İzmir böcek ilaçlama firmaları tarafından kesinlikle yardım alınmamalıdır.

Kalitesiz ilaçlar kullanarak böcek ilaçlama yapan ve hem haşerelere karşı etkili çözümler sunamayan hem de çevre sağlığı ile insan sağlığını doğrudan tehdit eden ilaçlama şirketlerine karşı dikkatli olmak gereklidir. 70 bini aşkın nüfusu ile Ege bölgesi içerisindeki kalabalık ilçeler arasında yer alan Aliağa ilaçlama firmaları arasında Sağlık bakanlığı onayına sahip olmayan ve ciddi tehdit oluşturan firmaların da bulunduğu unutulmamalı ve bu işletmelerden kesinlikle yardım alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir