İzmir Pire İlaçlama Servisi

Özellikle yaz aylarında çok sık görülen pire sorunu için İzmir ilaçlama firmaları, sıklıkla ilaçlama yapmaktadır. Genellikle bodrum, bina girişi, bahçe gibi alanlara, kedi ve köpek gibi hayvanlar yoluyla bulaşan pireler, bu alanlarda yuva yaparak, yaşam alanlarına yerleşebilmektedir. Hayvan ya da insan kanını emerek beslenen bu haşerelerden kurtulmak için pire ilaçlama yaptırmak şarttır. İzmir pire ilaçlama uygulamalarının en fazla yapıldığı iller arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebebi İzmir’in iklim açısından elverişli olmasıdır. Sıcak ortamlarda çok hızlı bir şekilde çoğalan pireler, önlem alınmadığı sürece çoğalmaya devam edeceğinden bu haşerelerin görüldüğü alanlara uygulama yapılması şarttır.
 
Pire ilaçlama için yalnızca sıvı ilaçlar kullanılması gerekli olduğu gibi toz veya jel ilaçlar pireye karşı hiçbir çözüm sağlamaz. Bunun yanı sıra pire mücadelesi; ev, iş yeri, bodrum gibi alanlarda buharlama tekniği ile yapılan pire ilaçlaması; hastane, iş merkezleri ve fabrika gibi daha büyük ya da kapalı tutulamayan alanlarda püskürtme tekniği ile de yapılabilmektedir. Salgın hastalıklara yol açan pireler, ölüme neden olabilecek etkilere dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle pire mücadelesi açık ya da kapalı alanlar için büyük önem taşımaktadır. Özellikle iç mekanlarda, son derece rahatsızlık verici olmasının yanı sıra deri enfeksiyonu ve alerjilere neden olan pireyi yok etmek için etkili ilaçlar kullanmak şarttır. Zira son derece dayanıklı bir anatomiye sahip olan pireyi yok etmek için basit ilaçlar hiçbir şekilde çözüm vermeyecektir.
İzmir pire ilaçlama işlemlerinin sık yapıldığı iller arasında yer almakla birlikte sahte ilaçlama firması sayısının da hayli fazla olduğu bir bölgedir. Bu nedenle İzmir’de haşere ilaçlama hizmeti alırken, ilaçlama firmaları konusunda dikkatli olunmalı ve Sağlık Bakanlığı onayına haiz olmayan şirketleri tercih etmemek gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir