İzmir Pire İlaçlama Firması

Pire kan emici ve asalak yaşayan bir eklembacaklıdır. Yaşam ve hareket özellikleri pek çok insan zararlısı böcek ve haşereden farklıdır. Şöyleki, üremeleri için kan emmek zorundadırlar. Beden büyüklüklerine oranla sıçrama yetenekleri çok yüksektir (yaklaşık 2 m yukarıya kadar sıçrayabilirler). Çok küçüktürler en büyük pire boyu 3 mm kadardır. Kedi, köpek gibi evcil hayvanlarımızın üzerinde de barınırlar. Hergün ortalama 15 yumurta bırakırlar. Genelde insanlara yakınlıkları nedeniyle yatakların baş kısımlarında, çarşaf kıvrımlarında, yastık içlerinde, nevresimlerde bulunurlar. Çok ufak olduklarından hemen farkedilmezler ancak ısırıkları ve ardından derideki kızarıklıklar sonucunda varlıkları farkedilir. Pireler kumaş yüzeylerinde minik pas lekeleri gibi izler bırakırlar. İzmir‘de pire ilaçlama firmaları arasında etkili ve kalıcı bir pire ilaçlama uygulaması için mutlaka firmaların yetkinlik belgelerinin olmasına dikkate ediniz ve hatta sorunuz.

İzmir pire ilaçlama firmaları arasında bir seçim yaparken ilaçlama firmalarının Sağlık Bakanlığı yetki belgelerinin olması ve ilaçlamada kullanılan kimyasalın Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylanmış olması son derece önemlidir. İlaçlama İzmir ilinde denetimli bir uygulama olarak yapılsa da maalesef bazı sözde ilaçlama servisleri yetkinlik belgesi almaya yeterli olamadıklarından bunu yasal olmadan uygulayabilmektedirler. İzmir ilaçlama firmaları kurumsallıklarını ilaçlama yapacak ekiplerinin her türlü eğitimleriyle sağlamlaştırırlar. Aynı zamanda her haşere, böcek ve kemirgen için uygulanacak yöntemlerin iyi bilinmesi ve bu canlı türlerinin yaşamsal özelliklerinin değişkenliği…vs bilgilerinin verilmesi ilaçlamaların kalıcılığı açısından oldukça önemlidir.

İzmir pire ilaçlama firmaları arasında seçim yapmanız gerektiğinde yukarıda belirtilen durumların dikkate alınması faydalı olacaktır.

Kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınız üzerinde yaşayan pireler için kesinlikle ilaç firmalarının kullandıkları pire ilaçlama kimyasallarını kullanmayınız. Her kimyasalın üretim biçimi kullanıldığı alanda etkili olması doğrultusunda formüle edildiğinden evcil hayvanlarda tehlikeli sonuçlar yaratabilir. Kedi ve köpeklerin pirelerden arındırılması için mutlaka bir veterinerden yardım alınmalıdır. İzmir pire ilaçlamaları hakkında yaptığınız araştırmalarınızı “İzmir böcek ilaçlama firmaları”, “İzmir haşere ilaçlama servisleri”…vb anahtar kelimeleri yazarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir