İzmir İlaçlama Servisi

İzmir ilaçlama servisi, tüm haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama yapmakta böylece çevre ve halk sağlığını korumayı amaçlamaktadır. Ev, ofis, fabrika ya da bahçe gibi açık ve kapalı alanlarda, haşerelerden kurtulmak için yapılan ilaçlama işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Kimyasal maddeler içeren böcek ilaçları, yanlış kullanıldığında ya da uygulandığında büyük sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanı sıra kalitesiz böcek ilaçları ve zirai ilaçlar, birey sağlığını doğrudan tehdit etmektedir. Özellikle, iç mekanlara yapılan kontrolsüz ilaçlamalar, zehirlenmelere sebep olmaktadır.

İlaçlama işlemi haşerenin türüne ve ortama bağlı olarak farklı şekillerde uygulanabilir. Örneğin; cafe-restaurant ya da fırın gibi gıda işletmelerinde uygulanan sıvı ilaçlama, dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Gıda sektöründe hizmet veren işletmelere yapılan ilaçlamalarda genellikle püskürtme yöntemi uygulanır. Bu yöntemde, böcek ilacı hedeflenen noktalara sıkılır ve böylece gıda maddelerinin ilaçtan etkilenmesi engellenmiş olur. Ancak gıda işletmelerine püskürtme yönteme ile de olsa, sıvı ilaçlama uygularken, açıktaki gıdaların kaldırılması ya da hava geçirmeyecek şekilde kapatılması önemlidir. İzmir ilaçlama servisi, gıda işletmelerine periyodik olarak ilaçlamalar yapmaktadır. Zira haşerelerin en kolay uyum sağladığı ortama elverişli olan gıda işletmelerinde, sürekli yiyecek bulmak da haşereler için oldukça mümkündür.

Böcek ilaçlamada sıklıkla buharlama yöntemi de kullanılır. Bu yöntemde sıvı ilaç, alanın en küçük noktasına kadar nüfuz edeceği için haşere ve mikropların ölmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, yuvalarındaki haşereleri dahi etkileyen buharlama yöntemi İzmir ilaçlama firmaları tarafından en sık kullanılan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Haşere ve kemirgen yoğunluğunun hayli fazla olduğu İzmir’de ilaçlama faaliyetleri özellikle yaz aylarında hızlanmakta ve kış aylarında bir nebze azalmaktadır. İlkbahar aylarında yeniden çoğalmaya başlayan haşereler için yaz aylarından önce ilaçlama yaptırmak büyük koruma ve önlem sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir