İşte ilaçlama sonrası yapılması gerekenler

İzmir gibi büyük kentlerde böcek ilaçlama firmaları çok sayıda bulunur. Fakat ruhsatsız ve insan sağlığına zararı dokunabilecek ve TSE damgalı olmayan kimyasal ilaçları kullanan merdiven altı ilaçlama yapan firmalara karşı çok dikkatli olunması gerekir. Bu firmalar haşereleri yok edemedikleri gibi İlaçlama sonrası temizlik yapılması gibi konularda müşteriye bilgilendirmede de bulunmamaktadır. Halbuki ilaçlı müdahale işlemi kadar önemli olan bir diğer nokta işlem sonrası yapılması gerekenlerdir. Çünkü ilaçlama yapıldıktan sonraki yapacaklarınız ve alınacak tedbirler yapılan hizmetten elde edilecek başarı oranını şekillendirecektir. İzmir’de bütün ile ve mahallelerde hizmet veren firmamız yeterli teknik donanıma ve bilgiye sahip kendi içerisinde yetiştirdiği uzman ekipleri ile son teknolojik aletleri kullanarak haşere türlerine karşı en etkili mücadeleyi vermektedir. Hizmetlerimizden kesin ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Sizler de evinizdeki haşerat ve fare türlerinden bir an önce kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
Temizlik yaparken dikkatli olmalısınız!
Konusunda profesyonel ekiplerimiz önceden belirlenmiş teknik ve malzemelerle gerekli önlemleri alarak ilaçlama yaptıktan sonra size işlem sonrasında ne yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunacaktır. İlaçlama sonrası temizlik yapılması birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. İşlem sonrası evde yapılacak olan temizlik belirli kriterlere göre yapılmalı. Her ilaçlama sonrasında temizlik yapılmaz. Örneğin kokusuz ve jel ilaçlama yöntemi tercih edilen uygulamalarda sonrasında temizlik yapmaya gerek kalmamaktadır. Sıvı, kokulu ve sisleme yöntemiyle yapılan uygulamalar sonrası temizlik şart olmaktadır. Fakat ilk 2 hafta ıslak malzemelerle temizlik yapılmaması önerilir. Çünkü ilacın haşereler üzerinde etki etmesi zaman alan bir süreçtir. İlaç etkisini göstermen ıslak malzemelerde yapılacak olan temizlik yapılan uygulamayı boş çıkarır ve haşereler ölmez.
İlaçlama sonrası temizlik yapılması konusunda dikkat etmelisiniz. Önceden koruma altına aldığınız mutfak eşyaları, masalar, oyuncaklar, koltukları, televizyon vs. gibi eşyaları sabunlu bir bezle silebilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi sıvı ve kokulu ilaçlama yöntemiyle yapılan işlemlerde ilaçlı bölgelerde 2 hafta kadar ıslak değil kuru temizlik yapılmalıdır. Temizlik yaparken sağlığınızı da korumalısınız. Eldiven ve yüz maskesi temizlik yaparken sizleri ilaçların zararlı etkilerinden koruyacaktır. Evinizi temizleyip havalandırdıktan sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Gün içerisinde ilacın etkisiyle ölen haşereleri temizleyebilir, bakteri ve mikrop oluşumunun önüne geçebilirsiniz.İşte ilaçlama sonrası yapılması gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir