İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul böcek ilaçlama firmaları tarafından sık uygulama yapılan kent olduğu gibi; bu ilde haşere ilaçlama işlemlerine bağlı olarak yaşanan zehirlenme vakaları ile maddi zararlar çok sık yaşanmaktadır. Kalabalık nüfusu olan kentte, ruhsatsız biçimde uygulama yapan ilaçlama şirketleri; bakanlık tarafından engellenmeye çalışılsa da; yaz aylarında haşere mücadelesinin çok sık yapıldığı İstanbul’da sahte firmaların önüne geçebilmek mümkün olmamaktadır. Dolayısıyla bu noktada, ilaçlama hizmeti alacak bireylerin dikkatli olması ve güvenilir olmayan İstanbul böcek ilaçlama firmalarını tercih etmemekle birlikte, sağlık bakanlığından sorgulama yapmaları gereklidir.
 
Zirai ilaç kullanımı kapalı alanlarda kesinlikle yasak olduğu gibi büyük tehlikelere de yol açabildiğinden bireysel şekilde ya da özel işletmeler tarafından kesinlikle uygulanmamalıdır. Ancak İstanbul’da özellikle; fabrika, apartman ve çiftlik evi gibi alanlarda zirai ilaçlara sıklıkla başvurulmakta ve hem halk sağlığı hem de çevre ciddi hasara uğramaktadır. Kalitesiz ilaçlar ya da sağlık bakanlığının önerdiği böcek ilaçlarına oranla çok daha ucuz ve temini kolay olan zirai ilaçlar ile yapılan haşere mücadelesi zararlı canlılara karşı da etkili sonuç sağlayamadığından, yalnızca zarara neden olmaktadır.

Açık alanlarda dahi bitkilere zarar veren ve kesinlikle doğrudan solunmaması gereken bu ilaçlar ile uygulama yapan İstanbul böcek ilaçlama firmaları, yüz binlerce kişinin sağlığı tehlikeye atmaktadır. Bilinçsizce yapılan böcek veya fare mücadelesi; yaşam alanlarına ciddi zararlar verebildiği gibi maddi hasarlara da yol açmaktadır. Bu nedenle ekonomik ilaçlama fiyatları sunarak, tercih edilme konusunda avantaj sağlamayı uman ilaçlama firmaları konusunda dikkatli olmak ve İstanbul’da haşere ilaçlama hizmeti almadan önce sağlık bakanlığından onaylı olan firmaları araştırmak son derece önemlidir. Bakanlık tarafından onayı bulunmayan ve amatör yöntemler kullanarak kalitesiz ilaçlar ile uygulama yapan şirketler; solunum yolu hastalıkları, alerjiler ve deri hastalıkları gibi sorunlara sıklıkla sebebiyet vermekle beraber; ölüme varabilecek zehirlenme vakalarına dahi neden olabilmektedir. Dolayısıyla İstanbul böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alırken bilinçli bir tutum sergilemek ve iyi araştırma yapmadan haşere ilaçlama hizmeti almamak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir