İnciraltı İlaçlama Servisi

İnciraltı böcek ilaçlama firmalarının sıklıkla işlem yaptığı alanların başında; iş yeri, cafe, restoran, ev ve bina gibi alanlar gelmektedir. Balçova’nın kalabalık semtleri arasında yer alan İnciraltı, İzmir ilçesindeki kalabalık semtlerin de başında gelmektedir. Karınca, hamam böceği, pire ve kene sorununun sık rastlandığı bu ilçede, Balçova ilaçlama şirketleri tarafından sıvı ya da katı ilaçlar kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Haşereler ile mücadele için yoğun olarak uygulama yapılan İzmir semtleri arasında yer alan İnciraltı, konumu ve iklimi sebebiyle de haşere ve kemirgenler için elverişli bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

İzmir’in kuzeyinde bulunan Balçova, bu ilin nüfus bakımından büyük ilçeleri arasında yer aldığından, gerek yerleşim alanlarının çokluğu gerekse denize kenarında konumlanmış olması nedeniyle; zehirli haşereler, kemirgenler ve parazit haşerelerin yoğun olduğu bir ilçedir. Balçova böcek ilaçlama firmaları tarafından sıklıkla uygulama yapılan bu ilçede, iç mekanların yanı sıra; dış mekanlarda da haşere ve kemirgen girişini engellemek için böcek ilaçlama yapılmaktadır. Daha çok sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan dış mekan ilaçlamaları için, kullanılan ilaçların sağlıksal anlamda sorun teşkil etmemesi gerektiği gibi kapalı alanlarda uygulama yapan İnciraltı ilaçlama firmaları tarafından kullanılan ilaçların kalitesi konusunda da dikkatli olmak şarttır.
 
Sağlık bakanlığı gereklerine göre uygulama yapmayan ve zirai ilaç kullanımı yoluyla uygulama yapan Balçova ilaçlama şirketleri, çevre sağlığını ve insan yaşamını doğrudan doğruya tehdit etmektedir. Bu nedenle haşerelere karşı mücadele ederken, hizmet alınacak firmanın kalitesine, kullandığı ilaçlara ve sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat edilmeli; güven vermeyen Balçova haşere ilaçlama servisleri tarafından kesinlikle hizmet alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir