İlaçlama

İnsanları maddi, manevi mağduriyete uğratan haşereler için ilaçlama teknikleri her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak gelişmektedir. İnsanların bu mağduriyetinden yararlanmak amacı ile ise sektörde böcek ilaçlama servisleri eskiden bir elin parmaklarını geçmez iken korsan olarak çalışanlar ile birlikte binleri geçmiş bulunmaktadır. İnsanların gerçekten ihtiyaç duyduğu hizmeti alması ise neredeyse imkânsız olmaktadır.  Güvenebileceği ve istediği çözüme ulaşması merdiven altı firmalar nedeni ile oldukça zor bir hal almıştır.


Her türlü alanda ve bölgede yaşayabilen haşerelere karşı tek önlem ilaçlama yapmaktır. Bu işlem ferdi olarak uygulanmaz. Yapılan uygulama işinde ehli profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Dışarıda böcek ilaçları oldukça fazladır. Bu ilaçlar sizlere sadece belirli süre içerinde yarar sağlar. Püskürtmeli ya da tablet olarak bırakılan haşere ilaçları sadece belirli dönemde ortada olan canlıyı öldürecek sonrasında dirençli canlılar olduklarından bağışlık kazanarak bu ilaçlara tenezzül bile etmeyeceklerdir.


Belirtildiği gibi bu zararlı haşerelerin bünyeleri oldukça kuvvetlidir. Hatta bazı türlerin radyasyondan bile etkilenmediği yapılan inceleme ve araştırmalar ile sağlanmıştır. Bu gibi bir durum ile karşılaşılması durumunda sektördeki böcek ilaçlama şirketleri ile görüşerek teker teker bilgi alınız. Karar vermeden yapılan araştırma sizin için ilaçlama konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. İnsan hayatını oldukça etkileyen bu zararlı canlılar maddi zarar verdiği bilinse de bizim için önemli konu sizlere verdiği sağlık sorunlarıdır. Taşıdıkları mikroplar oldukça kuvvetlidir. Genelde yaşam alanlarında mutfakta yiyeceklerden aldıkları besinler ile ihtiyaçlarını karşılarken vücutlarındaki mikropları yiyeceklerin üzerine bırakırlar. Örneğin; karasinek bilindiği üzere yiyeceklerin üzerine konar gereken besini aldıktan sonra yiyeceğin üzerine mikroplu bir dışkı bırakır. Böylece ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olurlar.


Böcek, haşere ve kemirgenlerle her an karşılaşmak mümkündür. Kapalı ortamları çok seven bu zararlılar fırsatını ilk buldukları anda mekânları tehdit etmeye başlamaktadırlar. Tüm bu canlılar kişinin psikolojik ve bedensel sağlığını fazlası ile etkilemektedirler. Taşıdıkları mikroplar nedeniyle mutlak mücadele edilmesi gereken bir unsur olan böcek, haşere ve kemirgenlere karşı en etkili yol böcek ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Bu yazımız sizlerin ilaçlama nedir ve ilaçlama nasıl yapılır sorularına yanıt bulmanız amacı ile detaylı bir şekilde düzenlenmiştir. İlaçlama, açık ya da kapalı bir alanı tehdit eden her türlü böceğe, haşere veya kemirgene karşı uzmanlarca uygulanan tüm yöntemlerin bütünüdür. İlaçlama uygulamasının etkinliği, kullanılan haşere ilaçlarına, uygulayıcı ekibin yeterliliğine ve deneyimine bağlıdır. Kontrolsüz ilaçlar kullanılarak yapılan uygulamalar hem insan sağlığına hem de çevre sağlığına fazlasıyla zarar verebilmektedir. Bu nedenle de bilinçli bir tüketicinin ilaçlama şirketi seçiminde son derece özenli ve titiz davranması şarttır. 

İlaçlama Servisi  


Firmamız haşere ilaçlama konusunda en güncel uyguları hızlı ve etkili bir şekilde tatbik etmektedir. Firmamıza destek hattınızdan ulaşmanız halinde size ücretsiz teftiş için bir randevu zamanı belirlenecek akabinde de mobil ekiplerimiz tarafından mekânınızda ziyaret edileceksiniz. Bu ziyaret sırasında karşılaştığınız böcek, haşere ya da kemirgen ile bilgi toplanıp size de ilaçlama hizmeti hakkında detaylı bilgi verilecektir. Her tür kene, karafatma, çiyan, akrep, hamam böceğinin yanında fare ile savaşta da ekibiz on numara bir hizmet vermektedir. İlaçlama konusunda profesyonel destek almak şarttır. Bilinçsizce yapılan tüm uygulamalarda insan sağlığına zararlı böcek ilaçları en sağlıksız şekilde tatbik edilebilmektedir. Tüm bu hususlar hem uygulayıcıya hem de akabinde ortamda yaşayanlara kalıcı zararlar verebilmektedir. İlaçlama işini bireysel ve amatörce yapmak yerine, işinin ehli bir ilaçlama şirketleri ile görüşerek yardım almak hem size zaman, hem de para kazandıracaktır. Ayrıca bu sayede sağlığınızı da kaybetmemiş olacaksınız. Dünya standartlarına uygun haşere ilaçlama hizmetleri ile firmamız her nevi böceğe karşı mücadelenizde sizlerin yanındadır. Hamamböceği, gümüşçül, kene, çeşitli akrep türleri ve fareler savaşılması emek isteyen zararlılardandır. Bu nedenle tüm bu böcekler ile mücadelenin ilaçlama şirketince titizlikle planlanması ve uygulanması esastır.


Böcek ve haşere ile mücadelede kullanılan ilaçların başında kokulu, kokusuz ve jel tipi böcek ilaçları gelmektedir. Bu tür ilaçların tatbikinde püskürtme yöntemi kullanılmaktadır. Kokusuz böcek ilaçlama tekniklerinde, ortamın genel durumu bozulmadan, iş ve yaşam alanlarında hiçbir değişikliğe gerek duyulmadan genel akış içerisinde ilaçlama hizmeti verilmektedir. Bu tür böcek ilaçları kokusuz ve insan sağlığına zararlı olmadığından solunmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Kokulu böcek ilaçlama tekniklerinde ise ortamın bir süre boşaltılması ve kapalı kalması esastır. Kapalı kaldığı süre boyunca hedeflenen haşere türü ilaç kokusundan etkilenip rahatsızlanacaklardır. Jel tipi haşere ilaçlama da ise hedef böceğin tipine bağlı olarak belirli noktalar jel uygulamalar yapılır. Böcek bu türlü jelleri besin şeklinde değerlendirip yer ve daha sonra yuvasına gider. Hastalanan böcek yuvasında ölür. Ölü böceği ya da dışkılarını yiyen diğer böcekler ise kısa sürede hastalanıp ölürler. Bu zincir tüm koloni yok olana kadar devam eder. Kokulu ya da kokusuz ilaçlama yönteminde uygulama sırasında açıkta yiyecek ve mutfak eşyası bırakılmaması gerekir. Uygulama sonrasında ise, mutfak masası ve tezgâhın temizlenmesi yeterlidir. Dip köşe bucak temizliğin yapılmasına gerek yoktur. Aksine bu tarzda yapılacak bir temizlik böcek ilacının da etkinliğini zayıflatacaktır. İlaçlama şirketi seçiminde tüketicinin azami hassasiyeti göstermesi, haşere, böcek ilaçlaması ve kemirgen kontrolünde deneyim sahibi ruhsatlı firmalar ile çalışması doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir