Haşereler insan öldürebilir mi?

Bu soru ilk başlarda biraz tuhaf, saçma veya ürkütücü gelebilir. Ancak haşereler insan sağlığını ciddi manada tehdit eden canlılardır. Nasıl mı? Tabi ki haşere, parazit türü boyutları küçük canlılar diğer hayvanlar gibi insanlara doğrudan saldırarak zarar vermezler. Ancak boyutları küçük olan bu canlı türlerinin zaman içerisinde insan yaşamına vermiş olduğu zarar çok büyük oranlarda olabilmektedir. Bu zararlardan korunmak için mutlaka ilaçlama yaptırmak gereklidir. İzmir böcek ilaçlama firmamızın haftanın her günü irtibata geçebileceğiniz irtibat numaralarını arayarak bu konuda ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Haşereler ve parazitler sağlığımızı tehdit ediyor!
Haşereler, parazitler ve fareler kirli, nemli ve pis yerlerde yaşarlar. Dolayısıyla üzerlerinde ve bünyelerinde çok sayıda mikrobu ve bakteriyi taşırlar. Bu bakterileri insanlara bulaştırdıkları yer ise insanların yaşam ortamlarına girmeleri. Evler, apartmanlar, işyerleri, fabrikalar, hastaneler ve okullar gibi insanların yaşadıkları mekanlarda yuvalanan haşereler ve fareler çeşitli hastalıklara kapı açarlar. Eğer ilaçlama yapılmazsa mikroplardan ve bakterilerden gelecek olan hastalıklara karşı siz ve sevdikleriniz savunmasız durumda kalacaktır. Çünkü çoğu haşere türü zehirlidir. Deri böceği ve Pire gibi parazit türü de insan derisi ile direk temas ettiği için sağlık açısından son derece tehlikelidir. Çünkü izbe ve mikroplu yerlerden gelen bu canlıları üzerimizde taşımış oluruz. İnsan kanıyla beslenen pirelerin kanımıza mikrop bulaştırması ise kaçınılmaz bir sondur. Lağım gibi giderlerde ve kirli ortamlarda yaşayan fareler gıdalarımıza ve eşyalarımıza temas ettiklerinde çok sayıda mikrobu da bulaştırmış olurlar. O eşyaları giyen ve o yiyecekleri yiyen sizler ve sevdikleriniz de büyük bir tehdit altına girmiş olursunuz.
Özellikle yaz aylarında çoğu insanın muzdarip olduğu sivrisineklerde son derece tehlikeli haşerelerdir. Çoğu kişinin pek önemsemediği sivrisinekler çeşitli hastalıklara sebebiyet verirler. Belediye ve bölge idarelerinin ilaçlama işlemleri ve kişisel olarak alınan tedbirler sivrisineğin açtığı tehlikeyi bertaraf etmek için yeterli değildir. Yapılan araştırmaya göre dünya üzerinde en çok insan öldüren haşere türü sivrisinektir. Özellikle de yaz aylarında sıcak iklimin hakim olduğu Ekvator çevresi ve Afrika ülkelerinde çok sayıda insan sivrisinek ısırması sonucu çeşitli hastalıklara yakalanarak hayatlarını kaybetmektedirler. Sivrisinekler ülkemizde o kadar ölümlere sebebiyet vermese de insan kanıyla beslendiği ve iğnesini insan damarına soktuğu için sıtma başta olmak üzere birçok rahatsızlıklara neden olurlar. Çünkü sivrisineklerde sinekler gibi kirli ve mikroplu yerlere temas ederler.
İzmir böcek ilaçlama firması
Yaşantınızı ciddi manada tehdit eden ve hissettirmeden sinsice zarar veren haşere, parazit ve farelere karşı en kesin ve akılcı çözüm ilaçlama yaptırmaktır. İzmir ve ilçeleri başta olmak üzere İstanbul, Gebze ve Kocaeli’de hizmet veren İzmir böcek ilaçlama firmamız, bu konuda profesyonel uzman ekipleri ile her zaman sizin yanınızda. Apartmanlara, iş hanlarına, fabrikalara, okullara ve hastanelere özel indirimler uygulayan İzmir böcek ilaçlama firmamız ekonomik fiyatlarla haşerelerden kurtulma imkanını sizlere sunmakta. Çağrı merkezlerimizi arayarak bu konu hakkında bilgi alabilir, ilaçlama hizmeti almak için talepte bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir