Farelerden Nasıl Kurtulurum

Fareler çoğumuz tiksindiği bazı insanların ise çok korktukları canlılardır. Boyları 3 ile 50 cm arasında değişen farelerin vücutları elastik bir yapıya sahip olduğu için çok hızlı hareket ederler ve istedikleri yerlere kolaylıkla girebilirler. Evinizde fare olduğundan şüpheleniyorsanız veya fare görmüşseniz yaptırmanız gereken tek şey hemen ilaçlama yaptırmanızdır. Farelerin zararlarından kurtulmak için ilaçlı müdahale şarttır. Ancak burada bahsettiğimiz ilaçlı müdahale bireysel yöntemlerle piyasada satılan fare ilaçları ile yapılan müdahale değil. Profesyonel bir ilaçlama uygulamasından bahsediyoruz. Çünkü piyasada Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ve TSE damgası bulunmayan çok sayıda fare ilacı bulunmaktadır. İlaçlar kimyasallardan oluşur. Bu ilaçların bilinçsiz kullanımı çok ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle ilaçlama yapacak kişilerin deneyimli ve işinin ehli olması gerekir. İzmir belediye böcek ilaçlama firmamız İzmir’in bütün ilçe ve mahallelerinde bütün haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. 7 gün 24 saat çağrı merkezlerimize ulaşabilme imkânınız vardır. Bünyesinde eğitim verdiği profesyonel ve uzman ekipleriyle Bakanlık onaylı ve TSE damgalı ilaçları tercih eden firmamız sizlere en iyi hizmeti vermeyi kendisine misyon edinmiş öncü kuruluşlardandır. Fareleri en kısa sürede etkisiz hale getiren İzmir belediye böcek ilaçlama firmamızın düşük fiyat ve yüksek kalite anlayışıyla sizlere sunduğu hizmetlerden yararlanmak için acele edin.
Fareler ile mücadelede çok çeşitli yöntemler uygulanmakta. Az önce tehlikesinden bahsettiğimiz fare ilaçlarının kullanılmasının yanı sıra fare kapanları da yaygın olarak tercih edilir. Ancak bütün bu yöntemler geçici çözümler getirir. Çünkü fareler toplu halde yaşayan canlılardır. Çok seri şekilde doğum yaparak ürerler. Bu nedenle tek bir fareyi öldürmeniz evinizi bu kemirgenlerden temizlediğiniz anlamına gelmemektedir. Yuvalarında onlarca yavru bulunur. Belki varlıklarından bile haberdar olamayacağınız bu yavrular evinizi istila etmek için beklemektedir.
Evinizde fare olduğunu nasıl anlarsınız?
Fareler evlerde, işyerlerinde, fabrikalarda, çatı katlarında, mutfakta, dolap aralarında sıkça görülebildikleri gibi daha çok sakin ve izbe yerlerde yuvalanırlar ve istedikleri her yerde yaşayabilirler. Her türlü bitkisel ve hayvansal gıdalarla ile beslenebilirler. Onlar için hiç farketmez. Çok zeki ve hisleri kuvvetli oldukları için tehlikeyi önceden fark ederek hızlı ve seri bir şekilde hareket edip ortadan kaybolurlar. Bu nedenle farelerle ile tek başınıza mücadele etmeye kalkmanız zaman kaybından başka bir işe yaramaz. Evinizdeki tıkırtılardan ve gıda maddeleri ve eşyalarınız üzerindeki fare artıklarından evinizde fare bulunduğunu anlayabilirsiniz. Fareler çok güçlü dişlere sahip oldukları için en sert eşyaları bile kemirerek zarar verebilirler. Mutfaklarda gıda maddelerinin üzerinde de gezinen bu kemirgenler geçtikleri yerlere dışkılarını ve tüylerini de bırakırlar. Aç kaldıkları zamanlarda insanların uyurken parmak, dudak, kulak gibi ince dokulu yerlerini ısırabilirler. Lağım borusu, kanalizasyon, su giderleri, çatı katları gibi İzbe ve kirli yerlerde yaşadıkları için çok sayıda mikrop taşıyan fareler tifüs, veba, verem gibi birçok hastalığında başlıca sebeplerindendir.
İzmir belediye böcek ilaçlama firmamız farelerde karşı etkili mücadele yöntemleri uygulamaktadır. Sektörde lider olan firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçları kullanmaktadır. Ekonomik fiyatlarla sizi bu sorundan kurtarmayı amaçlayan firmamızın 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz iletişim numaralarını arayarak daha fazla bilgi alabilir, ilaçlama yaptırmak için randevu talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir