Böcek İlaçlama

Böcekler her zaman bizleri rahatsız eden küçük mahlûklardır. Her taşın altından çıkma tabir tamda bu canlılar için söylenmiştir. Bizlerin evlerinde yemek yediğimiz eşyalardan, kullandığımız tüm kaplar kadar dolaşmadıkları yer yoktur. Böcek ilaçlama servisleri işte bu soruna çözüm getirmek adına çalışan ilaçlama firmalarıdır.


Böcek ilaçlama servisleri müşterisinden gelen bilgi ile böcekleri temizlemek ve böceklerin etkilerin yok etmek için ilaçlama yaparak temizleme işini bitirirler. İlaçlama işlemleri ilaçlama yapılacak alana uygun olarak en etkilisini uygulayarak böcek, haşere ve kemirgenleri temizleme işini bitirirler. Böceklerin bünyelerinde binlerce hastalık taşıyıcı organizma ile dolaştıkları için temasta bulunduğu her şey onlar için keşfedilmeyi bekleyen bir alan, bizler içinse bir hastalık ve alerjik vakadır.


İzmir Böcek ilaçlama servisleri uzman ekip ve gelişmiş aletlerle, donanımla böcekler ve haşereler müdahalede bulunurlar. İlaçlama servisi yetkili personeli öncelikle nasıl bir yöntem izleyeceğini detaylı olarak aktardıktan sonra işleme başlarlar. Her yer ayrıntılı olarak ilaçlandıktan sonra sıra temizleme ve kontrol işlerine gelir. Bu ilaçlama işlemi birkaç kez tekrarlanabilir. Çünkü böceklerin ölürken bile yumurta bıraktığını görmekteyiz. Yumurtalardan çıkma sırasında şayet o bölgede ilaçlama yapılmışsa etkilenip ölmektedirler. Ama ilaçlama işleminin izleri yok edilmişse o zaman bu haşereler tekrar ürüyebilmektedir. Bunu önlemenin yolu ilaçlama yapılan yerde birkaç defa daha ilaçlama yaparak işlemi bitirmektir.


Buna ilave olarak ortalıkta yiyecek artığı bırakmamak, çöplerin ağızlarını açık bırakmamak, bina ve çevresini de ilaçlatarak tam bir temizleme işlemi yapılmalıdır.  Bu şekilde şayet evden kaçsalar bile dış mekânlarda barınamamaktadırlar. Yaşadığımız yer büyük bir site içerisindeyse yönetimin alacağı kararlar doğrultusunda tüm sitenin ilaçlama işlemi de yapılabilir. Bu şekilde komple bir haşere temizliği yapılmış olur. Haşereler her tarafa çok hızlı yayıldıklarından alt kattaki komşu veya üst kattaki yan taraftaki komşulardan bile geçiş olmaktadır. Yani sadece bizim sorunumuz olmaktan çıkıp komple çevremizi etkileyen bir soruna dönüşmektedir. Görüldüğü gibi haşerelerle komple mücadele etmek ve sorunu halletmek şarttır. Böcek ilaçlama servisleri bunlar la ilgili olarak bilgilendirme ve tekliflerini uygun olarak sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir