Balçova Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlamaları, yaşam alanları tahrip olan ve barınma ihtiyacıyla evlerimizi ve iş yerlerimizi istila eden böcek ve haşerelere karşı geliştirilmiş olan bir hizmet kuruluşudur. Çünkü böcek ve haşereler çeşitli mikrop ve bakteriyi bünyelerinde taşıyan ve girdikleri her ortama bu bakterileri yayarak, diğer canlıların sağlıkları üzerinde tehdit unsuru oluşturmaktadır. Çeşitli il ve ilçeden hizmetler sunmakta olan İzmir İlaçlama, Balçova halkının böcek ve haşere problemleriyle yakından ilgilenmesi için geliştirdiği Balçova Böcek İlaçlama hizmetleriyle böcek problemlerine karşı profesyonel bir şekilde mücadele vermektedir.

BÖCEK İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Böcek ilaçlamaları, yaşam alanları böcekler tarafından istilaya uğratılmış ve bu böceklerin taşıdığı mikroplara, bakterilere maruz kalmış insanlar için oldukça önemli hizmetlerdir. Zira böceklerden yayılmakta olan bakteriler bir çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu tehlikeli hastalıklar bazı durumlarda tedaviyle ortadan kaldırılabilmekte, bazı durumlarda ise ölümle sonuçlanabilmektedir.

Özellikle kan emiciler tarafından bulaştırılmış olan hastalıklar detaylı tedavi isteyen, veba, humma, tifüs gibi tehlikeli hastalıklardır. Aynı hastalıklar bir de fareler tarafından yayılmış olan bakteriler aracılığıyla meydana gelmektedir. Bu gibi tehlike oluşturan durumların ortadan kalkabilmesi için böcek ilaçlama hizmetlerinin aktif olması gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimizle imha edebileceğimiz böcek türleri mevcut olsa da, bazı durumlarda profesyonel ekiplere ihtiyaç duyabilmekteyiz. Bu nedenle her zaman bir böcek ilaçlama firmasının desteğini almak çok daha akıllıca bir karar olacaktır.

BÖCEK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Böcek ilaçlamalarında uygulanmakta olan en etkili yöntem sıvı ilaçlama yöntemleridir. Buharlama ve püskürtme olarak iki farklı teknikle uygulanmaktadır. Bu teknikler doğrultusunda en etkili ilaçlama yöntemi tespit edilerek, ona göre bir uygulama gerçekleştirilmektedir. Örneğin pire gibi hızlı ve çok fazla sayıda üreyen küçük yapılı böcek türleri için buharlama tekniği oldukça elverişlidir. Çünkü pireler yumurtlama yöntemiyle üremekte ve yumurtalarını ulaşılması zor olan dar aralıklara ve oyuklara yerleştirmektedir. Buharlama tekniği sayesinde bu aralıklara ulaşmak mümkündür. Ayrıca pire yumurtaları belli bir süre olgunlaşma evresinden geçtikleri için pire ilaçlamaları bir kaç aşamadan meydana gelmektedir. Püskürtme tekniği ise daha çok kalabalık halde yaşayan ve geçiş noktaları belli olan, ebatça daha büyük zararlı canlıların imhasında uygulanmaktadır. Mesela fareler, hamam böcekleri bu ilaçlama tekniğinden etkilenmekte olan canlı türleridir. İki teknik de oldukça geniş alanlara tesir ederek etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Böcek ilaçlamaları için uygun olan bir diğer ilaçlama yöntemi de katı ilaçlama yöntemleridir. Toz ilaçlar, zehirli buğdaylar, jeller bu gruba dahil olan ilaç türleridir. Bu ilaçlar etkisini sadece uygulandıkları alanda gösteren ve imha edilmek istenen canlıyla temasta bulunması gereken ilaçlardır. Bu sebeple etki süresi biraz uzayabilmektedir. Fakat yine de çok fazla etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Balçova Böcek İlaçlama, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla Balçova halkının böcek problemleriyle yakından ilgilenmektedir. Sizler de profesyonel ilaçlama ekiplerinden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir